Warning: fopen(): Filename cannot be empty in /home/zarabanc/public_html/wp-content/themes/zarabanco/functions.php on line 92

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/zarabanc/public_html/wp-content/themes/zarabanco/functions.php on line 93

Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/zarabanc/public_html/wp-content/themes/zarabanco/functions.php:92) in /home/zarabanc/public_html/wp-content/themes/zarabanco/functions.php on line 176

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/zarabanc/public_html/wp-content/themes/zarabanco/functions.php:92) in /home/zarabanc/public_html/wp-content/themes/zarabanco/functions.php on line 176
بیمای پسوریازیس چیست؟ | موسسه پرستاری ضربان

بیمای پسوریازیس چیست؟

بیمای پسوریازیس چیست؟

بیماری پسوریازیس از یک کلمه یونانی به معنی خارش برگرفته شده است. این بیماری خود ایمنی ظاهر نا زیبایی به پوست می بخشد و مشکلاتی برای افرادی که مبتلا به این بیماری هستند را به وجود می آورد.

درمان بیماری پسوریازیس

بیماری پسوریازیس، یکی از بیماری های رایج پوستی است که چرخه زندگی سلول های پوستی را بهم می زند. پسوریازیس با بالا رفتن سرعت ساخت سلول بر سطح پوست، موجب بوجود آمدن تکه های نقره ای ضخیم و خارش دار، خشک و یا تکه های قرمز که گاهی اوقات دردناک هم هستند، می شود.

طبق تحقیقات بعمل آمده، مسافرت می تواند نقش مؤثری در درمان بیماری های پوستی از جمله پسوریازیس داشته باشد.

علائم بیماری پسوریازیس

پسوریازیس نوعی بیماری پوستی است که در اثر اختلال در عملکرد سیستم ایمنی بدن به وجود می آید. این بیماری باعث به وجود آمدن لکه هایی بر روی پوست می شود. دانشمندان بر این باورند که این بیماری می تواند دارای ریشه های ارثی در ژنتیک فرد باشد.

درمان بیماری پسوریازیس

بیماری پسوریازیس از دسته بیماری های خود ایمنی پوستی است که فرد در اثر آن دچار لکه و برجستگی های قرمز رنگ دردناک بر روی بدن می شود. علت این بیماری، حمله سیستم ایمنی بدن به سلول های پوستی است که علاوه بر ایجاد مشکلات ظاهری در پوست، طول عمر افراد را کاهش داده و ممکن است به بیماری های قلبی عروقی و مشکلات کلیوی منتج شود.

کارشناسان به افراد مبتلا به این بیماری توصیه می کنند علاوه بر استفاده از درمان های دارویی، می توانند با دقت در انتخاب رژیم غذایی خود و نیز استفاده از نور آفتاب از شدت بیماری بکاهند. بر اساس پژوهش ها، افراد مبتلا به این بیماری معمولاً به گلوتن و پروتئین موجود در گندم حساسیت دارند و داشتن رژیم غذایی فاقد گلوتن می تواند علائم بیماری را در آنها مهار کند.

این را میدانید :  بیماری های اعصاب و روان (بخش دوم)

ولی نکته جالبی که در تحقیقات جدید نشان داده این است که رفتن به مسافرت می تواند به عنوان یک راه حل درمانی برای این مبتلایان مورد استفاده قرار گیرد. دانشمندان در توصیف این امر می گویند مسافرت باعث دور شدن از موارد استرس زا در زندگی روزانه می شود. همچنین رفتن به مسافرت در فصول گرم سال، می تواند باعث جذب بیشتر ویتامین D خورشید در بدن شود.

بیمای پسوریازیس

در یک تحقیق دانشگاهی ارتباط معناداری بین مصرف ویتامین D، امگا 3 و بهبود نسبی بیماری در افراد مبتلا به پسوریازیس بدست آمده است. در عین حال، گرمای شدید و عرق کردن بدن می تواند باعث سوزش و التهاب نقاط آسیب دیده پوستی در این مبتلایان شود. به همین دلیل کارشناسان توصیه می کنند افراد در حین سفر از پوست خود محافظت کنند و از قرار گرفتن در معرض تابش شدید نور آفتاب خودداری کنند، زیرا سبب سوختگی شدید پوستی در آنها می شود.

دقت در رعایت رژیم غذایی، استفاده مناسب از نور خورشید و دوری از استرس همگی می توانند باعث جلوگیری از شدت یافتن بیماری های پوستی از قبیل آکنه روزاسه، جوش، پسوریازیس و اگزما در افراد شود. انجام ورزش های آرام بخشی از جمله تای چی و یوگا، نیز می تواند به کاهش استرس در افراد مبتلا به مشکلات پوستی کمک کند و سبب بهبود سریع عارضه در آنها شود.