تغذیه سالم برای دوره سالمندی

تغذیه دوران سالمندی

 بالا رفتن سن و پیر شدن یک امر فیزیولوژیک است که با کم شدن تدریجی فعالیت فیزیکی و بالا رفتن بیماری های مزمن همراه است، اما می توان با تغذیه سالم در این سنین روند پیری را کند تر کرد؛ همچنین به نظر می رسد بهبود سبک زندگی که از مهمترین مولفه های آن تغذیه و رژیم درمانی است می تواند تا حدی زیادی از مشکلات مربوط به سالمندان پیشگیری و یا به حداقل برساند به همین دلیل در رابطه با سالمندان، وضعیت تغذیه آنها باید مورد توجه قرار ویژه قرار گیرد.

همچنین در سالمندان به خاطر کم شدن سطح متابولیسم پایه و کاهش سطح فعالیت فیزیکی، احتیاج به انرژی کمتر می شود و از این رو به خاطر مشکلات جسمانی مثل بی اشتهایی، پوسیدگی دندانی، تغییر ذایقه و یا مصرف دارو تمایل به مصرف مواد غذایی کمتری دارند. رعایت اصول صحیح تغذیه در سالمندان باعث می شود آنها در این دوران از سلامتی و شادابی بیشتری برخوردار بوده و کمتر در معرض بیماری های مزمن مثل چاقی، دیابت، فشاری خون بالا، افزایش چربی و پوکی استخوان قرار گیرند که باعث افزایش و بهبود کیفیت زندگی آنها می شود.

عوامل بر وضعیت تغذیه سالمندان

بعضی عوامل بر وضعیت تغذیه سالمندان اثرات نامطلوب می گذارد: برای مثال بیشتر از سالمندان امکان دارد به بیماری های مزمن مبتلا باشند و به خاطر مصرف دارو و تداخلات دارویی به درجاتی از بی اشتهایی مبتلا، و یا دچار تغییر حس چشایی باشند. همچنین به دلیل پوسیدگی دندانی در جویدن مواد غذایی مشکل داشته باشند و یا دچار مشکلات گوارشی، ناتوانی جسمی، حرکتی و یا بی تحرکی باشند که بر روی وضعیت تغذیه سالمند تاثیر گذار است.

این را میدانید :  سوء تغذیه در سالمندان

جالب است در ادامه بخوانید: دلایل پیرگوشی و کم شنوایی در سالمندان

نکته مهمی که باید خانواده و پرستار سالمند دقت کنند این که روزانه حداقل تا 12 لیوان سالمندان از مایعات استفاده نمایند.

رعایت اصول صحیح تغذیه در سالمندان که شامل اصل کفایت، تنوع و تعادل در برنامه ریزی غذایی است باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد و توجه ویژه ای به عادات غذایی سالم و شیوه زندگی صحیح در فرد سالمند شود. برای مثال با توجه به مشکلات گوارشی و از جمله یبوست در بیشتر سالمندان توصیه می شود مصرف مایعات در آنها به مقدار کافی باشد و حداقل 8 تا 12 لیوان روزانه مایعات بنوشند.

سالمندان از مواد غذایی پرفیبر مثل نان های تهیه شده از آرد کامل و انواع میوه جات و سبزیجات در برنامه غذایی استفاده و از مصرف بی رویه و غیر ضروری مسهل ها پرهیز کنند چون می تواند یبوست آنها را تشدید کند. طبق توصیه های پزشکان تغذیه و رژیم درمانی سالمندان از غذاهای پرچرب و پر ادویه و سرخ شده کمتر مصرف کنند تا مشکلات گوارشی آنها کاهش یابد. همچنین وعده های غذایی بیشتر ولی با حجم کم مصرف کنند، در طول روز حداقل پنج وعده غذایی مصرف کنند ولی حجم هر وعده را تا حد امکان کاهش دهند.

تغذیه سالم در سالمندان چاق

سالمندانی که با مشکل چاقی روبه رو هستند لازم است انرژی دریافتی خود را کنترل و در صورت نیاز با متخصص تغذیه مشاوره و رژیم غذایی مورد نیاز خود را دریافت کنند. سالمندانی که مشکلات دندانی دارند بهتر است از غذاهای نرم و آبکی تر مانند انواع پوره ها، سوپ ها و آش ها که نیاز به جویدن زیادی ندارند استفاده کنند.

این را میدانید :  سالمند كیست؟ (بخش چهارم)

سالمندان مبتلا به فشار خون بالا باید کنترل وزن را حایز اهمیت قرار داده، مصرف نمک را تا حد امکان محدود، و فعالیت فیزیکی مناسب را در برنامه خود بگنجانند.ازدیگر مشکلات شایع در سالمندان پوکی استخوان است  که اقدامات پیشگیرانه در این زمینه باید از سال ها قبل از سالمندی شروع گردد ولی برای جلوگیری ازروند پیشرفت آن، باید در دوره سالمندی منابع غذایی شامل ویتامین دی، کلسیم و فسفر کافی مصرف کنند. عمده ترین منابع غذایی دارای کلسیم و فسفر گروه شیر و لبنیات است که باید سه واحد در طول روز از این گروه غذایی مصرف شود و در صورت لزوم مکمل این مواد مغذی به صورت جداگانه برای آنها تجویز شود.

باید توجه داشت برخی مشکلات روحی و روانی مثل افسردگی، تنهایی، از دست دادن همسر و مشکلات اقتصادی در نوع تغذیه سالمندان تاثیر گذار است و اطرافیان باید تا حد امکان به عادات غذایی آنها احترام بگذارند و هر نوع تغییر در برنامه های سالمند با ملایمت ایجاد شود تا پذیرش بیشتری نسبت به تغییر سبک زندگی داشته باشند.