درمان اگزما و خارش پوست (بخش سوم)

درمان اگزما و خارش پوست (بخش سوم)

برای درمان اگزما و خارش پوست سرکه فایده های زیادی برای پوست دارد که به بازسازی و ترمیم سریع کمک می کند. به عنوان نوعی سفت کننده عمل می کند و باکتری ها، گرد و خاک و دیگر ناخالصی ها پوست را از بین می برد. مزایای سرکه عبارتند از:

درمان اگزما و خارش پوست

  • نوشیدن سرکه بدن را پاکسازی و تمیز می کند.
  • سرکه به تعادل PH پوست کمک می کند تا از خارش، خشکی پوست جلوگیری کند که علایم آن رایج هستند.
  • شامل بتا، کاروتن، یک آنتی اکسیدان است که به بازسازی پوست کمک می کند. و سلول های مرده پوست، تکه های زبرپوست را از بین می برد.
  • سیستم گوارشی را بهبود می بخشد و بیرون کردن سموم از بدن را آسان می کند.
  • سرکه سیب منبع غنی از پتاسیم است که به مقابله با آلرژی های غذایی کمک می کند.
  • یک ضد التهاب است وبه تسکین پوست آسیب دیده کمک می کند.
  • سرکه شامل مواد معدنی و ویتامین است که سیستم ایمنی را برای درمان اگزما مفید می سازد.

استفاده های بسیار مناسب از سرکه برای درمان اگزما

چگونه از سرکه برای اگزما استفاده کنیم ؟

یادگیری نحوه استفاده درست از سرکه سیب برای اگزما تضمین می کند بیش ترین سود را ببرید.

 درمان نقطه ای-موضعی

این روش در کنترل نشانه ها مؤثر است، در صورتی که مناطق کوچک مثل پوست، سر، صورت و دست ها آسیب ببینند. داخل کاسه ای، مقدار برابر سرکه سیب و آب اضافه کنید. توپک پنبه را خیس کنید و روی موضع آسیب دیده بمالید. هم چنین می توانید محلول را داخل یک بطری اسپری بریزید و از آن برای تازه کردن پوست استفاده کنید. این روند را دو بار در روز تکرار کنید تا از اگزما خلاص شوید.

این را میدانید :  مشکلات زندگی سالمندان

حمام سرکه موثر برای درمان اگزما

این روش اجازه درمان در نواحی بزرگ تر پوست روی دست ها، پاها و پشت مانند dyshidrotic اگزما را می دهد. حوزه هایی که نمی توانند به راحتی به درمان خود دسترسی داشته باشند.

در وان آب گرم، دو فنجان سرکه سیب اضافه کنید. اگر از نصف وان استفاده می کنید، از یک فنجان قهوه استفاده کنید. خیساندن حداقل 20 تا 30 دقیقه پوست خود را خشک کنید و با روغن نارگیل مرطوب کنید. مطمئن شوید حمام بیش از حد داغ نیست. آب داغ به پوست آسیب می زند و باعث خشک شدن پوست حساس می شود. پوست خود را با مواد زبر مانند اسفنج و محرک ها پاک کننده ها شدید تمیز نکنید.

 مالیدن جوش شیرین

از آنجا که درمان های اگزما همچنان ادامه دارد این نسخه خیلی زود عمل می کند. یک دوم  فنجان جوش شیرین را با 3 گالن آب مخلوط کنید. واز یک کیسه حمام برای مالیدن ترکیب به کار ببرید.

درمان اگزما با خوردن روغن ماهی

خوردن روغن ماهی

مطالعات متعدد، اسیدهای چرب امگا 3 را در روغن ماهی به بهبود اگزما و پسوریازیس با دوزهای بالا، بین 3 تا 10 گرم در روز مرتبط می دانند. با پزشک درباره خوردن مکمل روغن ماهی صحبت کنید. در همین حال روغن زیتون، بذر کتان، آجیل و ماهی چرب مثل قزل آلا، ساردین، شاه ماهی، خال مخالی و ماهی تن همه منابع طبیعی اسیدهای چرب امگا 3 هستند. هدف حداقل 3 تا 4 اونس ماهی چرب کنسرو شده در هفته. توجه: اسیده ای چرب امگا 6 که در گلرنگ، آفتابگردان، و روغن ذرت یافت می شوند، تورم را تشدید می کنند.

این را میدانید :  انواع زخم ها

درمان اگزما و خارش پوست (بخش دوم)