Warning: fopen(): Filename cannot be empty in /home/zarabanc/public_html/wp-content/themes/zarabanco/functions.php on line 92

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/zarabanc/public_html/wp-content/themes/zarabanco/functions.php on line 93

Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/zarabanc/public_html/wp-content/themes/zarabanco/functions.php:92) in /home/zarabanc/public_html/wp-content/themes/zarabanco/functions.php on line 176

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/zarabanc/public_html/wp-content/themes/zarabanco/functions.php:92) in /home/zarabanc/public_html/wp-content/themes/zarabanco/functions.php on line 176
زمان مناسب برای بیرون بردن نوزاد از خانه | موسسه پرستاری ضربان

زمان مناسب برای بیرون بردن نوزاد از خانه

زمان مناسب برای بیرون بردن نوزاد از خانه

طی بررسی های انجام شده بهترین بهترین زمان برای بیرون بردن نوزاد از خانه بعد از آنکه شیرش را خورد و پوشکش نیز عوض شده توصیه می شود.

زمان بیرون بردن نوزاد از خانه

در اکثر فرهنگ ها و جوامع والدین و به خصوص مادران و پرستار کودک ترجیح می دهند که حداقل برای یک ماه یا بیشتر نوزادشان در صورتیکه در سلامت کامل باشد را از خانه خارج نکنند. ولی واقعیت این است که هیچ دلیل پزشکی و روشنی ارائه نشده که نشان دهد این کار سلامت نوزاد را در معرض خطر قرار می دهد.

بیرون بردن نوزاد از خانه

هوای تازه و تغییر ضرب آهنگ زندگی برای افراد در هر سنی، مفید و تأثیرگذار است از آن جمله نوزادان. البته همواره باید به یاد داشت که قرار گرفتن نوزاد در معرض سایرین می تواند زمینه ابتلای وی به بیماری را فراهم کند. برای اینکه شرایط ابتلای نوزاد به بیماری های مختلف را به حداقل برسانید توصیه می ‎شود که زمان قرار گرفتن او را در فضاهای سربسته و همچنین مکان های شلوغ را به حداقل برسانید. پیش از اینکه هر فردی بخواهد کودک را در آغوش گرفته و یا او را لمس کند مطمئن شوید که دست هایش را به خوبی شسته باشد. و در نهایت اینکه نوزاد را از افراد بیمار دور نگاه دارید.

 بهترین زمان بیرون رفتن نوزاد

هرچه نوزاد بزرگتر می شود، بیش از پیش به محیط اطراف خود علاقه مند می شود. او تقریباً به هر چیزی که در محیط بیرون می بیند علاقه نشان می دهد. نوزاد خیلی زود شیفته نگاه ها، صورت ها، صداها و بوها می شود. به همین جهت بد نیست که هر از گاهی نوزاد را در هوای مساعد از خانه بیرون برده تا او به این کنجکاوی ها ادامه دهد.

این را میدانید :  کودکانی که نباید تنها بمانند (بخش اول)

برای اینکه کمترین مشکل را در زمان بیرون بردن نوزاد داشته باشید باید به برخی نکات ساده توجه کنید که مهم ترین آنها رعایت کردن زمان انجام این کار است. بردن نوزاد به محیط خارج از خانه پس از آنکه شیر خورده و پوشکش نیز عوض شده توصیه می شود. حتی امکان دارد زمانی که به اتفاق نوزاد در خارج از خانه به سر می برید، او آرام آرام به خواب رفته و چرتی نیز بزند.

بیرون رفتن نوزاد

در صورتی که در نظر دارید برای بیش از یک ساعت نوزاد را در خارج از خانه نگاه دارید حتما با آمادگی کامل راهی بیرون از خانه شوید. دقت داشته باشید که باید در کیف وسایل نوزاد چندین پوشک، وسایل انجام تعویض پوشک، لباس های اضافی و شیر خشک، در صورتی که نوزاد از آن استفاده می کند وجود داشته باشد.

 اگر قرار است زمان قابل توجهی را در خارج از خانه سپری کنید حتماً مادران باید دقت لازم را در لباس نوزاد به خرج دهید. در صورتی که هوا سرد است حتماً باید لباس کافی بر تن نوزاد کنید. سر، پاها و دست ها باید به خوبی پوشانده شود. نکته مهم دیگر این است که باید چند لایه لباس بر تن نوزاد کنید تا در مواقع لزوم بتوانید با در آوردن یک یا چند عدد از آنها، بدن کودک را در دمای مناسبی حفظ کنید. از همه مهم تر اینکه باید مراقب تغییرات شدید دما و تابش نور مستقیم خورشید به صورت و بدن کودک باشید.