علائم روان پریشی در بزرگسالان

روان پریش کیست؟

شاید برخلاف باور شما کسانی که لباس های تیره می پوشند و همیشه نگاه های خشن و دیوانه کننده دارند دچار روان پریشی نیستند؛ شاید شما با یک چنین فرد دارای مشکلات روانی برخورد کرده باشید، ولی نتوانسته اید او را شناسایی کنید؛ باورش سخت است ولی اینگونه افراد نیز کاملا طبیعی رفتار می کنند و لباس های به روز می پوشند؛ چون زندگی واقعی با فیلم ها فرق دارد، در زندگی واقعی روان پریش ها خنده های شیطانی مانند جوکر ندارند، در خانه خود یک شیشه های چشم نگه نمی دارند، در واقع این افراد نیز درست مانند شما هستند فقط از اعماق وجودشان احساس تباهی می کنند.

ویژگی های رفتاری روان پریش

روان پریش ها درک عمیقی از عشق ندارند و نمی توانند فرای دوست داشتن را درک کنند، این افراد همواره ادای عاشق ها را در می آورند؛ بنابراین افراد دچار روان پریشی نه تنها از احساسات سوء استفاده می کنند بلکه در بیشتر موارد دست به سوء استفاده های جنسی هم دست می زنند؛ چرا که این افراد همیشه از تنهایی می ترسند و هیچ وقت دوست ندارند در تنهایی به سر ببرند.

همچنین بر خلاف باور همه مردم افراد روان پریش در جمع های دوستانه و اجتماعی خود را نشان می دهند تا بتوانند قربانی های خود را انتخاب کنند و از احساسات وی سوء استفاده کنند؛ همچنین روان پریشی خالی از احساسات نیست و حتی گاهی از روی زیادی احساس است که باعث آسیب زدن به دیگر افراد دیگر می شوند؛ اما به خاطر داشته باشید که  مهمترین نکته در مورد این افراد، احساسات کوتاه و شدید آن ها می باشد.

روان پریشی در بزرگسالان

 

این را میدانید :  زمان مناسب برای بیرون بردن نوزاد از خانه

بازی با احساسات دیگران

افراد مبتلا به روان پریشی مهمترین تفریح بازی دادن بقیه است، در نتیجه هیچ چیز نمی تواند آنها را به اندازه آزار دادن دیگران خوشحال کند. شدت تحریک پذیری در این افراد زیاد است، به این معنا که گاهی لحن سلام کردن شما هم باعث عصبانیت آنها شود؛ البته عصبانیت هایی که گذرا اما آتشین هستند. مهم ترین تفاوت روان پریشی با منحرفان جنسی در این است که آنها همه چیز را سوء استفاده های جنسی نمی بینند، بلکه آنها می خواهند تا صاحب فرد شوند و او را در زمینه ای کنترل کنند و از آزار دادنش لذت ببرند.

عصبانیت شدید و گذرا

اگر مانعی بین شخص روان پریش و خواسته هایش باشد دست به هر کاری می زند تا آن مانع را از سر راهش بردارد؛ بنابراین در این دسته از بیماران هیچ گونه احساس واقعی وجود ندارد، بدین معنی که نه تنها عشق بلکه احساس رنج و عذاب هم برای آنها تعریف شده نیست؛ حتی خشم آتشین هم به سرعت فروکش می کند، چون که به هیچ عنوان واقعی نیست.ممکن است کوچکترین مسائل گاهی آنها را عصبی کند و گاهی اوقات بزرگترین توهین ها هم تاثیری رویشان نداشته باشد.

جالب است در ادامه بخوانید: نشانه های فرد مبتلا به بیماری سادیسم

احساسات زودگذر در روان پریشی

افراد مبتلا به روان پریشی بازیگران خوبی هستند بطوریکه شاید آنها گریه کنند فریاد بزنند و یا حتی از شدت خوشحالی قهقهه بزنند اما اگر دقت کنید متوجه می شوید که هیچ کدام از این ها واقعی نیست.این اشخاص در خیال خود فکر می کنند که حق دارند از دیگران سوء استفاده کرده و به آنها دروغ بگویند، خیانت کنند و از قربانی های خود برای رسیدن به اهدافشان استفاده کنند.روان پریش ها نمی توانند برنامه های بلند مدت طراح کنند و چند ماه روی یک قربانی وقت تلف بگذارند. تحریک پذیری آنها زود است و به همین خاطر است که نمی توانند شکیبا باشند.

این را میدانید :  کیفیت زندگی و روابط سالمند تحت مراقبت

روان پریشی و قربانی کردن دیگران

افراد فکر می کنند همه کارهایی که می کنند به نفع قربانیان می باشد؛ چرا که یک فرد مبتلا به روان پریشی با قربانی کردن مردم تلاش می کند، به آنها کمک کند؛ همچنین این افراد به دیگران اهمیت نمی دهند، حتی خودشان را هم دوست ندارند. ممکن است وانمود کنند که بخود اهمیت می دهند ولی این کار نیز در جهت ایفای نقش است.روان پریش ها هیچ وقت فکر نمی کنند که امکان دارد رفتارهای تقلبی شان توسط قربانی برملا شود و به همین جهت است که از اعتماد به نفس بالایی برخوردار هستند.

مطالب مرتبط با این موضوع: مراقبت سالمندان بستری در خانه