Warning: fopen(): Filename cannot be empty in /home/zarabanc/public_html/wp-content/themes/zarabanco/functions.php on line 92

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/zarabanc/public_html/wp-content/themes/zarabanco/functions.php on line 93

Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/zarabanc/public_html/wp-content/themes/zarabanco/functions.php:92) in /home/zarabanc/public_html/wp-content/themes/zarabanco/functions.php on line 176

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/zarabanc/public_html/wp-content/themes/zarabanco/functions.php:92) in /home/zarabanc/public_html/wp-content/themes/zarabanco/functions.php on line 176
علت زیاد دستشویی رفتن چیست؟ (بخش اول) | موسسه پرستاری ضربان

علت زیاد دستشویی رفتن چیست؟ (بخش اول)

علت زیاد دستشویی رفتن چیست؟ (بخش اول)

هر یک از افراد از نظر سیستم بدنی متفاوت هستند و از این همین رو تعداد علت زیاد دستشویی رفتن و استفاده از دستشویی در هر فرد متفاوت است. افرادی هستند که زیاد دستشویی رفتن آن ها در روز احتمال دارد به دلیل وجود یک بیماری در بدن آن ها باشد.

علت زیاد دستشویی رفتن

عادات دفع مدفوع از فردی به فرد دیگر با هم تفاوت دارد، تعداد دفعات مشخصی که فرد باید از دستشویی در روز استفاده کند وجود ندارد. امکان دارد بعضی افراد چند روز بدون حرکت منظم روده باشند و بعضی دیگر یک یا دو بار در روز به طور متوسط  به دستشویی بروند.

چند دلیل وجود دارد که چرا حرکات روده شما امکان دارد کم و یا زیاد شود، از جمله عادات غذایی و فعالیت فیزیکی شماست. بالا رفتن حرکات روده در هر روز ضرورتاً دلیلی برای هشدار نیست مگر این که علایم ناخوشایند دیگری را همراه داشته باشند. در این بخش از مقاله، به بررسی کامل علل زیاد دستشویی رفتن هم برای ادرار و هم برای مدفوع خواهیم پرداخت.

9 علت اساسی برای زیاد دستشویی رفتن و دفع مدفوع زیاد

  • استرس

استرس و اضطراب هر دو می تواند حرکت روده و سیستم نظمش را تغییر دهد. زمانی که تحت فشار زیادی قرار می گیرید، عملکرد بدن شما نامتوازن می شود و می تواند فرآیند گوارش و سرعتتان را تغییر دهد. این می تواند موجب بالا رفتن حرکات روده با اسهال شود، ولی در بعضی موارد استرس و اضطراب می تواند موجب کند شدن حرکات روده با یبوست شود.

  • تغذیه

حرکات روده منظم نشانه مثبتی است که سیستم گوارشی شما درست کار می کند. در صورتی که به تازگی عادت های غذایی خود را تغییر داده اید و میوه ها، سبزیجات و دانه های کامل را می خورید، ممکن است شاهد افزایش حرکات روده باشید. به این دلیل است که این غذاها حاوی انواع خاصی از فیبر رژیمی می باشند. فیبر یک عنصر ضروری در رژیم غذایی شما است، به این دلیل که:

  • سلامت روده بزرگ را بهبود می بخشد.
  • به حفظ سطح قند خون شخص کمک می کند.
  • به جلوگیری از بیماری های قلبی فرد کمک می کند.
این را میدانید :  بیماری خروسک در کودکان و راهکارهای درمان بیماری (بخش دوم)

به غیر از بهبود سلامت سیستم گوارشی، رژیم فیبر بالا به بیشتر شدن اندازه مدفوع و نرم کردن آن برای جلوگیری از یبوست کمک می کند. مصرف زیاد آب هم می تواند به بودن آب اضافی کمک کند، چون آب توسط فیبر جذب می شود و به تخلیه مواد زائد از بدن شما نیز کمک می کند.

زیاد دستشویی رفتن و ادرار پی در پی، علل و درمان ها

آیا همیشه می خواهید به دستشویی بروید؟

به این صورت که در ادامه این مقاله خواهیم گفت نام پزشکی این مشکل تکرر ادرار می باشد. در بیشتر افراد مثانه می تواند ادرار را ذخیره کند تا هنگامی که برای دستشویی رفتن مناسب است، به طور معمول چهار تا هشت بار در روز. در نتیجه احتیاج به دستشویی رفتن بیشتر از هشت بار در روز یا بیدار شدن در شب برای رفتن به دستشویی می تواند به این معنی باشد که شما بیش از حد می نوشید و یا خیلی نزدیک به زمان خوابتان می نوشید. یا می تواند نشانه یک مشکل مربوط به سلامتیتان باشد.

دلایل ادرار مکرر

ادرار مکرر می تواند نشانه ای بسیاری از مشکلات مختلف، از بیماری کبدی تا نوشیدن زیاد مایعات باشد. هنگامی که ادرار مکرر همراه با تب همراه است، احتمال دارد عفونت دستگاه ادراری داشته باشید.

دیگر علل احتمالی ادرار مکرر، عبارتند از:

  • بارداری

از اولین هفته های بارداری، رحم رو به رشد به مثانه فشار وارد می کند و باعث ادرار مکرر می شود.

  • مشکلات پروستات

پروستات بزرگ می تواند بر روی مجرای ادراری فشار بیاورد و جریان ادرار را مسدود می کند و این باعث حساسیت دیواره مثانه می شود. مثانه با مقدار کمی از ادرار شروع به منقبض شدن می کند و باعث ادرار مکرر می شود.

  • کیستیک
این را میدانید :  روش های تشخیص تاخیر در رشد بچه ها

این وضعیت علت نامعلوم دارد و با درد در ناحیه مثانه و لگن در فرد دیده می شود. اغلب دارای علائمی هستند که عبارتند از یک نیاز فوری و یا مکرر برای ادرار کردن.

«ادامه دارد….»