پرستار کودکان چه ویژگی هایی باید داشته باشد

پرستار کودک کیست؟

پرستار کودکان بودن شکی نیست که نیاز به مهارت های بسیاری است می توان به مهارت های مربوط خلاقیت، ماجراجویی و بازی کردن اشاره کرد. این مهارت ها به تنهایی به شما کمکی نمی کنند در صورتی که ندانید چه باید کنید یا اینکه برای خلق و خوهای یک بچه دو ساله آمادگی های لازم را نداشته باشید.

ویژگی های مهم پرستار کودکان

برنامه‌ ریزی کردن پیش از اینکه شما یک پرستار کودک شوید و بتوانید شغلی مناسب با وظایف یک پرستار کودک پیدا کنید، آغاز می ‌شود. برای اینکه بتوانید مشتریانی داشته باشد که تمایل داشته باشند شما را به عنوان پرستار کودک‌ شان بپذیرند، شما نیاز دارید تا با بهترین راهی آشنا باشید که می‌ توانید آن‌ها را پیدا کنید. اگر شما تازه به حرفه پرستاری وارد شده ‌اید، شاید برایتان بهتر باشد در ابتدا کارتان را تنها در حلقه آشنایان، دوستان و همسایگان گسترش دهید تا به مرور تجربه بیشتری در حوزه وظایف یک پرستار کسب کنید.

امنیت و راحتی

شغل پرستار کودک به همان‌ اندازه که به امنیت و راحتی کودکان اهمیت می ‌دهد، به امنیت و راحتی خود پرستار هم مربوط می ‌شود. بنابراین به عنوان یک پرستار تازه کار باید بدانید که آیا شغل پرستاری برایتان مناسب است یا خیر. این را می ‌تواند از این پرسش بفهمید که خانواده‌ها از شما به عنوان یک پرستار چه انتظاراتی دارند و آیا شما می‌ توانید به این انتظارات پاسخ گویید؟ در همین راستا، برنامه‌ ریزی کنید که چگونه می ‌توانید به امنیت شغلی برسید. همچنان که باید برای این ویژگی حرفه‌ پرستار هم برنامه داشته باشید:

این را میدانید :  تغذیه سالم کودک تان چه نکاتی را شامل می شود

خانه‌ ای ناآشنا تحت کنترل خواهید بود و باید مدت زیادی آن ‌جا و به دور از خانه خودتان باشید. علاوه بر این، در مورد کودکانی که علاقه‌ مندید از آن‌ها مراقبت کنید و نگهدار کودک شوید فکر کنید. اگر با مراقبت و نگهداری از کودکان تازه متولد شده راحت نیستید یا پرستار کودکانی با نیازهای ویژه بودن را برنمی ‌تابید، بهتر است به سمت پرستاری از آن‌ها نروید. صبر کنید تا فرصت‌های دیگری پیدا شوند!

پرستار کودکان

 

مهارت های پرستار کودکان

آیا می ‌دانید چگونه باید پوشک بچه را عوض کنید؟ چگونه کودکی را حمام کنید؟ پیش از اینکه اولین روز کاری‌ تان به عنوان پرستار کودک را آغاز کنید به این مسائل فکر کنید و راه‌ حل‌هایی برایش داشته باشید. اولین اولویت وظیفه یک پرستار ، نگهداری از بچه ها در شرایطی امن است.

پرستار نوزاد بودن به این معنا است که بدانید چگونه باید هر چیزی را تحت کنترل داشته باشید، از یک خراش کوچک تا یک موقعیت اورژانسی واقعی. بهترین زمان آمادگی برای یک حادثه پیش از رخ‌ دادن آن است. به همین خاطر باید پیش از هرچیز اطلاعات کافی در باب آن داشته باشید. حتی در مورد چیز ساده‌ای همچون مصرف ناهار داشتن برنامه‌ هرچقدر کوچک می ‌تواند به شما کمک کند تا در مواقع ضروری بدون اتلاف وقت و ابراز نگرانی شدید، بهترین عکس‌ المعل را داشته باشید. آیا کودک دارای آلرژی غذایی است؟ کدام غذاها برای کودکان نوپا خطرناک هستند؟ چه خطراتی در هنگام آماده کردن وعده غذایی برای کودکان می ‌تواند وجود داشته باشد؟

این را میدانید :  بیماری پروانه ای در کودکان چیست؟ (بخش دوم)

بهترین شیوه‌ آمادگی برای همه‌ انواع پیشامدها و اتفاقاتی که می‌توانند پیش ‌روی وظایف یک پرستار رخ دهند، گذراندن دوره آموزشی پرستاری یا دوره‌های ایمنی است. این دوره‌ها فایده دیگری هم دارند و کمک می‌کنند تا با تجربه‌ دیگر کسانی که پرستار کودک بوده‌ اند نیز آشنا شوید و با راه‌حل‌های آن‌ها برای مواجهه با موقعیت‌های مختلف آشنا شوید.

سرگرم‌ کننده باشید

والدین، پرستاری را برای فرزندشان دوست دارند که به بچه‌ها کمک می‌ کند تا سرگرم باشند و چیزهای بیشتر یاد بگیرند. از کودکان بخواهید تا اسباب ‌بازی‌های محبوب ‌شان را به شما نشان دهند. از والدین و از دیگر کسانی که پرستار بچه هستند بپرسید چه بازی‌هایی برای کودکانی با سنین مختلف مناسب است. در صورتی که می ‌توایند کودکان را بیرون ببرید. اگر والدین موافق ‌اند آنها را به زمین بازی ببرید.

بازی‌های ساده‌ ای مثل قایم‌ موشک و دنبال ‌کردن می ‌تواند بچه‌ ها را فعال نگه دارد و به آن‌ها کمک کند تا از لحاظ جسمی تناسب اندام داشته باشند. اگر نمی ‌توانید در پارک قدم بزنید، به محیط‌ های دیگری که معمولا در فضاهای شهری هستند بروید. محیط‌ هایی همچون کتابخانه‌ها، رینگ‌های اسکیت یا مراکز محله ‌ای برای بیرون رفتن مناسب هستند.

 بهترین دوست نباشید

صحبت از قوانین خانه باعث می ‌شود تا کودکان وسوسه شوند تا به جای والدین ‌شان که به آن‌ها اجازه هرکاری نمی‌ دهند، به سمت پرستارشان جذب شوند. ولی شما نمی ‌توانید همیشه و در هر لحظه دوستان بچه‌ها باشید. بدانید چه مواقعی باید بگویید نه و چه مواقعی بله بگویید. بهترین پرستار کودک کسی است که به این شغل در وهله اول به منزله‌ یک مسئولیت نگاه می‌ کند، که در وهله دوم سرگرمی یا درآمد هم به دنبال دارد. چیزهای کمی وجود دارند که همسنگ اعتماد نفس دادن به کودکان و محبت کردن به آن‌ها را داشته باشد.

این را میدانید :  سالمند كیست؟ (بخش چهارم)

بیماری روزئولا در نوزادان

روانشناسی کودک