پرستار کودک

اعتقاد ما بر این است که برای انتخاب پرستار کودک و پرستار نوزاد در منزل باید نکات زیادی را در نظر گرفت، چون کسی که وارد منزل خصوصی و حریم شخصی شما می شود، با فرزندتان بیشترین ساعات را سپری خواهد کرد، و نوعی دلبستگی بین فرزند شما نسبت به پرستارش بوجود می آید، از اخلاق، معاشرت و جزئیات زندگی شما با اطلاع می شود.

در نتیجه لازم است که پرستار کودک کسی باشد که از نظر اخلاقی قابل اعتماد بوده و دو طرف بتوانند با هم ارتباط مثبت برقرار نمایند، از سویی دیگر حتما باید برای کاری که استخدام می شود تخصص و صلاحیت کافی را دارا باشد. به همین خاطر انتخاب مراقب کودک شاید کمی سخت و زمانبر باشد و با توجه به اهمیت موضوعاتی که در بالا گفته شد، بهتر است با یک دید کلی و علمی از طریق مرکزهای تخصصی مانند موسسه پرستاری و مراقبت ضربان نسبت به انتخاب پرستار کودک خود اقدام کنید. برای اینکه انتخاب از این مراکز دارای مزایایی است که شاید تمام پدر مادرها نتوانند در انتخاب شخصی خود آنها را به کار ببرند.

پرستار نوزاد

پرستار نوزاد

مزایای انتخاب پرستار کودک، پرستار بچه، پرستار نوزاد از مراکز تخصصی

– مرخصی پرستار و اعزام نیروی جایگزین

– ارائه آموزش های دوره ای به پرستار

– اعزام کارشناس و روانشناس برای بازدید

– اخذ تضامین

– عقد قرارداد حقوقی و …

قبل از اقدام به استخدام پرستار نوزاد به شما توصیه می کنیم که با همسر و خانواده خودتان در مورد این که ترجیح می دهید چه نوع پرستاری باشد حتما مشورت کنید. واضحتر گفته شود منظور از چه نوع یعنی اینکه شما چه خصوصیاتی را در نظر دارید که پرستار کودک شما دارا باشد. آیا ترجیح می دهید پرستار بچه جوان و پر انرژی داشته باشید یا پرستار با تجربه که قبلاً سابقه مادر شدن را داشته باشد؟

توصیه ما به شما این است که در وهله اول رابطه کودک و پرستار را در نظر داشته باشد چون پیش آمده که خانواده از پرستار بچه راضی بودند و مایل به همکاری با او بودند اما بچه نتوانست با پرستار بچه کنار بیاید و با او رابطه برقرار کند. به همین خاطر به والدین توصیه می شود با توجه به سن کودکتان در این امر دخالت دهید تصمیم گیری از نظر او هم استفاده کنید.

پرستار نوزاد

بهترین سن برای پرستار نوزاد کدام است؟

در انتخاب پرستار به سن او دقت کنید انتخاب جوان بی تجربه طبیعتاً گزینه مناسبی برای شما نمی تواند باشد چون امکان دارد او به خاطر بی تجربگی نتواند در شرایط سخت و پرخطر تصمیم مناسب برای حفظ و سلامت نوزاد شما بگیرد و از طرفی انتخاب یک پرستار کودک مسن که نمی تواند همراه کودک پرانرژی جنب و جوش داشته باشد و یا حوصله صحبت کردن و سر و کله زدن با بچه را نداشته باشد.

حتماً نمی تواند انتخاب درستی برای شما باشد، در نتیجه توصیه ما این برای سن پرستار حدود سنی 28 تا 38 سال را مناسب این شغل می دانیم. همچنین در کنار سن، تجربیاتی در خصوص مراقبت و نگهداری بسیار مهم است و نباید از آن ها غفلت کرد.

پرستار نوزاد

پرستار نوزاد

مراقبت و آموزش همزمان کودک 

در صورتی که پرستار کودک شما در زمان نگهداری و مراقبت توانایی ارائه خدمات آموزشی به کودک شما را داشته باشد باید مبلغ بیشتری برای حقوق او در نظر بگیرید. به طور کلی آموزش نقاشی، آموزش زبان دوم، کار دستی و موسیقی از جمله خدماتی است که بعضی از پرستاران همراه با مراقبت و نگهداری از کودک به او انجام می دهند و زمانی را که همراه کودک هستند برای او مفید و ارزشمند می نمایند.

این توصیه را برای پرستار جدی بگیرید

از نکات مهمی که در سراسر دنیا برای استخدام پرستار بچه از طریق مددکاران اجتماعی به خانواده ها سفارش می شود نصب دوربین مداربسته در خانه است. این توصیه به خانواده هایی که بچه زیر 3 سال سن دارند و توانایی گزارش دهی از رفتار پرستار  بچه در طی روز را ندارد. مددکاران اجتماعی عقیده دارند بیشتر خانواده ها حاضرند برای مراقبت از گاوصندوق یا پارکینگ خانه دوربین مدار بسته نصب کنند ولی برای نگهداری از سلامت روحی و جسمی خردسالشان حاضر به نصب دوربین نیستند.

قبل از گرفتن پرستار به این نکات توجه کنید!

استخدام پرستار نوزاد در خانه معمولا با دردسر همراه است و ممکن است مشکلاتی پیش بیاید. در صورتی که برای نگهداری از فرزندتان احتیاج به پرستار بچه دارید نیاز است در مورد خصوصیات آن کمی فکر کنید.

برای این کار فهرستی از بایدها و نبایدها و اقدامات لازم را تهیه کنید و پیش از خارج شدن پدر و مادر با هم مرور کنید. از فهرست نمونه زیر می توانید استفاده کنید:

– مطمئن شوید که فرم اطلاعات ضروری را در کنار تلفن نصب کرده اید. شماره تلفنی را موقع دور بودن از خانه می شود با شما تماس گرفت را هم یادداشت کنید. همچنین شماره تلفن دوست، همسایه یا هر آشنایی که می تواند در صورت بروز اتفاق به شما کمک کند در آن فرم بنویسید.

پرستار بیمار را حتما بخوانید

– پرستار نوزاد را از تمام بیماری های نوزاد آگاه کنید و درباره هر دارویی که در حال حاضر مصرف می کند به او توضیح بدهید و طرز دارو دادن کودک را با او آشنا کنید.

– در صورتی که قرار است کودک را حمام کند نکات ایمنی حمام کردن را با او مرور کنید.

– چگونگی نحوه استفاده از وسایل خانه را به او آموزش دهید و در صورت استفاده از وسیله ای که مجاز نیست این موضوع را به او اطلاع دهید.

– در صورتی که می خواهید بیشتر از یک روز بیرون از خانه بمانید، از فامیل یا همسایه بخواهید به خانه شما سربزند و بر کار پرستار بچه شما نظارت کند.

– به پرستار نوزاد این نکته را تأکید کنید که موقع بروز حادثه، قبل از هر چیز کمک بخواهد و تنها بعد از آن موضوع را به شما اطلاع دهد، به او اطمینان بدهید اگر بی مورد هم درخواست کمک کرد مشکلی بوجود نمی آید.

– توصیه های ایمنی در مورد آتش سوزی را با پرستار بچه مرور کنید. محل کپسول آتش نشانی و طرز کار با آن را به او آموزش دهید و همچنین راه خارج شدن از خانه در مواقع اضطراری را آموزش دهید.

پرستار بچه

حقوق دستمزد پرستار بچه می تواند به عوامل گوناگونی مرتبط باشد. البته در بیشتر موارد شما می توانید با پرستار نوزاد در مورد هزینه هایی که پرداخت می کنید توافق کنید اما در بیشتر موارد خانواده ترجیح می دهند که روال عادی و هزینه نرمال دستمزد را جویا باشند. به همین خاطر حقوق پرستار با توجه به شرایط خانواده ها می تواند با هم تفاوت داشته باشد. در مطالب زیر تلاش کرده ایم به بعضی از این موارد به اختصار اشاره کنیم:

– مقطع کاری: یعنی اینکه شما مایل به استفاده از خدمات موسسه در چه زمانی از شبانه روز هستید؟ آیا برای پرستاری از کودکتان نیاز به استخدام پرستار نوزاد روزانه هستید و یا ترجیح می دهید به طور شبانه روزی او را استخدام کنید. در بعضی از موارد امکان دارد نیاز به پرستار بچه نیمه وقت یا مقطعی باشید.

– تعداد کودکانی که مراقبت شوند: با توجه به تعداد کودکان و همچنین سن بچه ها به صورت قطعی میزان دستمزد پرستار تغییر می کند. خصوصاً وقتی که از بچه دو قلو مراقبت می شود، هزینه ی دریافتی به مراتب بیشتر است.

– تخصص پرستار کودک: آیا برای مراقبت از کودکتان نیاز به پرستار آموزش دیده و متخصص در این حوزه هستید؟ که به آنها در اصطلاح پرستاران آموزشی گفته می شود که تخصص و تحصیلات مربوط در زمینه کودک داشته باشند. آیا ترجیح می دهید مراقب کودک ساده داشته باشید که به طور تجربی نگهداری و مراقبت را یاد گرفته است. طبیعتا هزینه و دستمزد پرستار کودکی که تحصیلات مربوطه و تجربه ی بالایی دارند به نسبت مراقبت ساده بالاتر است.

سخن آخر

موسسه ضربان با در اختیار داشتن نیروهای مجرب و آموزش دیده در خصوص پرستاری کودک، پرستاری نوزاد، پرستاری بیمار، پرستاری سالمند، پرستاری بیمار و همچنین با همکاری رواشناسان و متخصصین این حوزه به عنوان یکی از مؤسسه های پیشرو در این زمینه در حال فعالیت است. کادر متخصص این مؤسسه با گذراندن دوره های تخصصی در خصوص مباحث کودک افتخار ارائه خدمات تخصصی به شهروندان عزیز را دارند.

پرستار بیمار

پرستار سالمند

4/5 (4 نقد و بررسی)

با ما در ارتباط باشید

بهترین خدمات ، بهترین کیفیت

مركز :88304698 - 88840316
شمال :22912330 - 22912475
جنوب :33511798 - 33511871
شرق :77687443 - 77687479
غرب 1 :44856347 - 44856240
غرب 2 :66578829 - 66578825
مسئول فنی :09120741355
کارشناس پشتیبانی :09120741356
کارشناس شیفت :09197297120
دفتر مرکزی :77687426-77687412